Τετάρτη 4 Νοεμβρίου 2015

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 99-104

Τεράστιο "διπλό" για τον Ολυμπιακό στη Θεσσαλονίκη. Σε ένα ματς γεμάτο αναποδιές, αφού είχαμε τον τραυματισμό του Χάντερ και με πολλές δυσκολίες (σ.σ.: με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με +9, 78-69) οι "ερυθρόλευκοι" κατάφεραν και πήραν μια νίκη που έχει πολύ μεγάλη σημασία. Σκορ 104-99 στην παράταση, με τον κανονικό αγώνα να ολοκληρώνεται 87-87 χάρη στο καλάθι του Χάκετ στο φινάλε της αναμέτρησης.
Ο Αμερικανός, με ιταλικό διαβατήριο, έκανε το καλύτερό του ματς με τη φανέλα του Ολυμπιακού, ενώ είχε άξιο συμπαραστάτη τον Σπανούλη. Ο "Kill Bill" πέτυχε πολλά καθοριστικά καλάθια, στην τελευταία περίοδο και την παράταση και έβαλε τη δική του... πινελιά, για να έρθει αυτή η τεράστια νίκη.
ΠΑΟΚ: Τέπιτς 8 (1), Βασιλειάδης 13 (2), Μαργαρίτης 9, Μάρκοβιτς 17 (1), Χάτσερ 15 (3), Λιάπης, Κακαρούδης 18 (2), Τσόχλας 15 (3), Κώττας 4, Ντούβνιακ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γιανγκ 12 (11 ριμπ.), Σπανούλης 20 (2), Στρόμπερι 12 (2), Πρίντεζης 9, Μάντζαρης 4, Χάντερ, Παπαπέτρου 16 (2), Μιλουτίνοφ, Αγραβάνης, Χάκετ 19 (1 τρίπ., 10 ριμπ.), Λοτζέσκι 12.

Τα δεκάλεπτα: 15-22, 43-42, 67-67, 87-87κ.α,., 99-104.