Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

Ολυμπιακός - Τρίκαλα 87-72

Έχοντας πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα των Τρικάλων με 87-72 στο ΣΕΦ, πετυχαίνοντας την τέταρτη νίκη του σε πέντε παιχνίδια στην Basket League.
Ο Ολυμπιακός κέρδισε τα Τρίκαλα στο ΣΕΦ για την 5η αγωνιστική της Basket League με σκορ 87-72, παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ ανά διαστήματα (κυρίως στο πρώτο μέρος), καθώς είχε σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του. Οι Πειραιώτες ουσιαστικά "καθάρισαν" το ματς στην πολύ καλή τους πρώτη περίοδο (31-17), ενώ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου έκαναν νταμπλ-σκορ (52-26)
Τα δεκάλεπτα: 31-17, 54-34, 71-52, 87-72.
Ανά δεκάλεπτο: 31-17, 23-17, 17-16, 16-20.

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Πέτγουεϊ 12 (2τριπ, 5ριμπ, 1κοψ), Χάντερ 12 (6ριμπ, 1κοψ), Ντάνστον 8 (5ριμπ, 1κοψ), Σπανούλης 10 (1τριπ, 1ριμπ, 6ασ, 2κλεψ ), Ντάρντεν 2 (6ριμπ,1ασ) Σλούκας 11 (3/3τριπ, 6ασ, 1κοψ), Λαφαγιέτ 6 (3ριμπ, 4ασ), Χριστοδούλου, Αγραβάνης 5 (7ριμπ, 1ασ), Μάντζαρης 10 (1τριπ, 1ριμπ, 1κλεψ), Καββαδάς 4, Κατσίβελης 7 (2τριπ, 3ριμπ, 1κλεψ).

Τρίκαλα (Φλεβεράκης): Ίνγκραμ 2, Νικολόπουλος, Τρέισι 20 (2), Μπούι 11, Τσούπκοβιτς 19, Πάνος 6, Σπανός, Ματαλόν 8 (1), Κάτζι 6.