Σάββατο 23 Απριλίου 2011

Κίνεφ Κίρισι - Ολυμπιακός 12-14

Τα κορίτσια  του Χάρη Παυλίδη νίκησαν με 14-12 την ρωσική Κίνεφ Κίρισι και έφεραν τον Θρύλο στην τρίτη θέση του Champions Cup, αν και θα έπρεπε να παίζουν στον μεγάλο τελικό, αλλά ας  όψεται η διαιτησία.

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 5-7, 8-12, 12-14

Τα γκολ του Ολυμπιακού: Αντωνάκου 4, Κρεγκ 4, Φαν Μπέλκουμ 3, Μανωλιουδάκη 2, Αβραμίδου

Στον χθεσινό ημιτελικό τα κορίτσια του Θρύλου κατέθεσαν την ψυχή τους στο Σαμπαντέλ, ανέτρεψαν διαφορά πέντε γκολ από την υπερδύναμη Κατάνια, αλλά στην παράταση σφαγιάστηκαν απροκάλυπτα από τη διαιτησία, με αποτέλεσμα η ιταλική ομάδα να προκριθεί στον τελικό του Τσάμπιονς Καπ (14-13). Η Τάνια Ντι Μάριο με ανύπαρκτο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ένα λεπτό πριν από τη λήξη της παράτασης.
Τα οκτάλεπτα (με πρώτο τον τυπικά γηπεδούχο Ολυμπιακό): 0-3, 3-3, 2-3, 6-2. Παράταση: 0-1, 2-2.

Οι σκόρερς:

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Αβραμίδου 4, Ψούνη 3, Μανωλιουδάκη 2, Αντωνάκου 2, Φαν Μπέλκουμ 1, Μπαλωμενάκη 1.

Οριτσόντε Κατάνια (Πιερλουίτζι Φορμικόνι): Χιλ 4, Ντι Μάριο 4, Μιτσέλι 1, Γκαριμπότι 1, Ραντίκι 1, Μότα 1, Βίλα 1, Μπέγκιν 1.