Σάββατο 9 Απριλίου 2011

Ατρόμητος-Ολυμπιακός 4-3, ομάδα Κ20

Το 0-1 έγινε στο 27ο λεπτό όταν ο Βάντερσον βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Δημακάκο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.

Με απευθείας εκτέλεση φάουλ δύο λεπτά αργότερα ο Βάντερσον έκανε δύο τα τέρματα του Θρύλου, ενώ στο 36′ ο Ατρόμητος μείωσε σε 1-2. Στην επαν άληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και έφεραν το ματς στα ίσια με εκτέλεση φάουλ του Καημακούδη, ενώστο 62‘ πέτυχαν την ολική ανατροπή με κεφαλιά του Δημητρίου.

Ο Βάντερσον ανέλαβε και πάλι δράση στο 83‘ και με μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-3. Εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Θρύλος θα έφευγε με τον βαθμό της ισοπαλίας, στο 94′ δεχτήκαμε το γκολ και ηττηθήκαμε με 4-3.