Σάββατο 19 Μαΐου 2012

Μέλμπουρν Βίκτορι - Ολυμπιακός 1-4

Οι ερυθρόλευκοι με ρεσιτάλ ποδοσφαίρου ιδίως στα πρώτα 45 λεπτά, συνέτριψαν το Σάββατο (19/5) σε φιλική αναμέτρηση με σκορ 4-1 την Μέλμπουρν Βίκτορι και έδωσαν κάθε λόγο να πανηγυρίζουν στις εξέδρες οι χιλιάδες (κοντά στις 20.000) ομογενείς οπαδοί του (και μη) που βρέθηκαν στο "Etihad Stadium".

Τα τρία γκολ στα πρώτα 25 λεπτά, με τους Φουστέρ, Φετφατζίδης ενώ αυτογκόλ πέτυχε ο Φράντσιτς.
Η Μέλμπουρν σκόραρε με πέναλτι του Τόμπσον στο 28'. Την τελευταία λέξη όμως είπαν οι νταμπλούχοι, που πέτυχαν και 4ο τέρμα στο 88' με τον Φουστέρ.

Η 11αδα του Ολυμπιακού: Μέγιερι, Τοροσίδης, Αβραάμ, Χολέβας, Μέλμπεργκ, Μανιάτης, Φέισα, Φετφατζίδης, Φουστέρ, Μιραλάς, Τζεμπούρ

Η σύνθεση της Μέλμπουρν: Τόμας, Φοτσίνι, Τραορέ, Φράνιτς, Μπρόξαμ, Κεμπ, Τόμπσον, Ρόχας, Φερέιρα, Τζέγκο, Όλσοπ