Πέμπτη 24 Μαΐου 2012

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: 81-79

Τσάμπα ήττα. Ο Ολυμπιακός έχασε με 81-79 από τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ και η σειρά είναι στο 1-1.
Παρόλα αυτά ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και το μόνο κακό του διάστημα αυτό στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν που του κόστισε την ήττα. Εκεί είχε πολύ κακή απόδοση και δέχτηκε ένα σερί 16-0.
Κατάφερε όμως στην συνέχεια να διορθώσει τα πράγματα και να φέρει τον αγώνα στο καλαθι.
Αλλά στην τελευταία του επίθεση ο Σπανούλης έκανε κακό σουτ για 3 πόντους και έδωσε στους πράσινους την ευκαιρία να πάρουν το ματς .
Κρίμα.
Αλλά το πράγμα φαίνεται. Η καλύτερη ομάδα φαίνεται μέσα στο γήπεδο. Και αυτός είναι ο Ολυμπιακός.
Είναι η ομάδα που θέλει περισσότερο τον τίτλο και μάχεται μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Αλλες ομάδες σήμερα θα έχαναν με 30 πόντους όπως πήγε το ματς.
Αλλα οι μπέμπηδες του Ιβκοβιτς δεν καταλαβαίνουν τίποτα.
Απλά σήμερα χάθηκε στις λεπτομέρειες το παιχνίδι. Ισως από τα υπερβολικά πολλά φάουλ που σφύριξαν οι διαιτητές. Ισως από την κακή στιγμή.
πάμε τώρα στο ΣΕΦ την Κυριακή για το τρίτο ματς και επιστρέφουμε πάλι στο ΟΑΚΑ για την νίκη. Γιατί απλά την αξίζουμε..
Και ο πανικός των πράσινων από την επιστροφή μας στο -16 τα λέει όλα........