Δευτέρα 30 Μαΐου 2011

Σπανούλης: Δεν μας αφήνουν να παίξουμε

"Ήταν ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Στα πρώτα 20 λεπτά ήμασταν πολύ καλοί, μέσα στο πλάνο που είχε ετοιμάσει το τεχνικό τιμ. Ήρθαμε εδώ για να κερδίσουμε, ξέραμε ότι η τρίτη περίοδος είναι η καλύτερη του Παναθηναϊκού όλη τη χρονιά και εκεί έπαιξε πολύ καλά. Ίσως παρασυρθήκαμε από την πιεστική άμυνα του ΠΑΟ. Η συνέχεια είναι δύσκολη θα προσπαθήσουμε μειώσουμε 2-1 στο ΣΕΦ και να έρθουμε και πάλι εδώ.

Δεν μας αφήνουν να παίξουμε. Είμαστε και εμείς παίκτες και αγωνιζόμαστε και εμείς, αλλά σε ένα τέτοιο παιχνίδι με τόσο καλούς δημιουργούς που έχει η ομάδα μας πώς γίνεται να χτυπάμε 9 βολές και ο ΠΑΟ 31. Αυτό έδωσε αυτοπεποίθηση στον Παναθηναϊκό. Εύχομαι στο ΣΕΦ όταν και εμείς δημιουργούμε να παίρνουμε τα φάουλ που πήρε και ο Παναθηναϊκός".