Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2009

ΠΑΣ Γιάννενα-Ολυμπιακός 2-4, ομάδα Κ21

Οι ερυθρόλευκοι νεαροί άσοι πέρασαν με το εντυπωσιακό 4-2 από την έδρα των Ιωαννίνων και έφτασαν τους 30 βαθμούς, παραμένοντας στην πρώτη θέση.
Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Κοτσαρίδη στο 12', αλλά επτά λεπτά μετά ο Γιάκος με πέναλτι ισοφάρισε για τον ΠΑΣ. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 29' με τον ίδιο παίκτη. Ο Πάνιουελ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 39ο λεπτό και το 2-2 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, ο Σκούρτης έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό στο 55', ενώ στο 90' ο Κοτσαρίδης σφράγισε την εντυπωσιακή ανατροπή των Πειραιωτών με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τέταρτο για την ομάδα του.

ΠΑΣ Γιάννινα: Λόλας, Παπαδόπουλος, Μαργαρίτης, Βάτσης, Βατζιώτης, Κόλιος, Παππάς, Σενόνε, Γιάκος, Ντε Βινσέτι, Καζναφέρης (75' Φέρκο)

Ολυμπιακός: Παπαδόπουλος, Αποστολόπουλος, Βαλεριάνος (90' Λυκογιάννης), Πολυχρονάκης (58' Σούλης), Ποτουρίδης, Κοτσαρίδης, Πάνιουελ, Διαμαντάκος, Σκούρτης, Σταμόγιαννος (59' Σιώπης, 89' Παπαδήμας), Κουρτάνοβιτς (75' Λάβδας)