Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2011

ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-1, ομάδα Κ21

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς πολλές μεγάλες φάσεις, με τον Βαλεριάνο στο 38' να κάνει ωραία προσπάθεια από αριστερά, αλλά η μπάλα να περνάει άουτ.

Στην επανάληψη ο Θρύλος μπήκε πιο δυνατά και στο 51' μετά από σέντρα του Λυκογιάννη ο Διαμαντάκος έγραψε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι, όμως, απάντησαν άμεσα, καθώς 2 λεπτά αργότερα ο Κλωναρίδης με κεφαλιά μετά από κόρνερ έγραψε το 1-1.

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να πανηγυρίσει τη νίκη, αλλά το σουτ του Σούκια στο 90'+3' σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ντανιέλ Μπατίστα): Μυλωνόπουλος, Τσουκαλάς, Εγγλέζου, Χέλγκασον, Μπουγαϊδης, Γαρουφαλιάς, Αργυρίου (68' Γρόντης), Ντούμπερετς (56' Αρέστι), Τσίτας, Κλωναρίδης, Παπαδημητρίου

Ολυμπιακός (Σίνισα Γκόγκιτς): Βλάχος, Σιώπης, Βαλεριάνος, Ρουγκαλάς, Σούλης, Σταμογιάννος, Βουτσιώτης, Κοτσαρίδης (70' Σούκιας), Διαμαντάκος, Γκόγκιτς, Λυκόγιαννης.