Παρασκευή 13 Απριλίου 2012

Βραδυποριακός-Ταλαιπωριακός 1-1

Πιστοί στο ραντεβού που δίνουν εδώ και 51 χρόνια ήταν για άλλη μία Μεγάλη Παρασκευή οι παλαίμαχοι του Ολυμπιακού και της Προοδευτικής.
Στη Νίκαια, ο Βραδυποριακός και ο Ταλαιπωριακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Το παιχνίδι ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του Λάκη Γκλέζου.
Ο φετινός αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1. Ο Ντάγκας στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Βετεράνους της Προοδευτικής με κεφαλιά.
Επίσης, με κεφαλιά, απάντησαν οι Βετεράνοι του Ολυμπιακού στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Σκόρερ του τέρματος της ισοφάρισης ήταν ο Βασίλης Ιωαννίδης.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βραδυποριακός: Κελεσίδης, Πάλλας, Αγγελής, Ιωαννίδης, Βαμβακούλας, Καραβίτης, Σταυρόπουλος, Τσαλουχίδης, Πουρσανίδης, Μητρόπουλος, Γκόγκιτς. Αγωνίστηκαν και οι: Ασπρογέρακας, Σαββίδης, Βαΐτσης, Τσιαντάκης, Καλογερόπουλος, Καλύκας, Ανατολάκης, Αρζένης, Μπαρμπαρής, Γκαβέζος.

Ταλαιπωριακός: Παχατούρας, Ιωαννίδης, Χατζηαθανασίου, Χόρτσας, Βιδάλης, Τσεβρετζής, Μανδρέκας, Σπετσαρίας, Κουράσης, Μάλλιαρης, Φουράκης. Αγωνίστηκαν και οι: Μπρατσολιάς, Ζαλαώρας, Γιδάκος, Θεολόγου, Γούτης, Γιαμαλής, Γιαννόπουλος, Πράσινος, Θεοδωρόπουλος, Ντάγκας, Παπαχρόνης, Καλαμάκης, Φιπάκης, Πύλιουρας, Καλούδης, Αταγιάν, Δελακάς, Βογιατζής, Άνης, Ξανθόπουλος