Τετάρτη 18 Απριλίου 2012

ΠΑΣ Γιάνενα-Ολυμπιακός 1-2, ομάδα Κ20

Για την 29η αγωνιστική (18/4) της Super League Κ-20, ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από το Π.Ε.Α.Κ.Ι. Ανατολής, επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 2-1.
Ο Ιωαννίδης έδωσε το προβάδισμα στους ερυθρόλευκους στο 21', με τον Μπάγια να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους πέντε λεπτά αργότερα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες ισόπαλες στο σκορ με 1-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 66ο λεπτό του αγώνα, ο Διαμαντάκος έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό χαρίζοντας στους Πειραιώτες το τρίποντο.

ΠΑΣ Γιάννινα: Θάνος, Τάσσος, Φίλιος, Νασούλης, Μώκος (86' Ντούγιας), Οικονόμου, Θεοδωρής, Τσάνης (59' Ιωάννου), Μπάγιας (85' Χυσοτότσι), Γκέκα, Ασωνίτης.

Ολυμπιακός: Βλάχος, Σιώπης, Δημακάκος, Ρουγκάλας, Σούλης, Σταμόγιαννος, Παιδάκης (81' Βουτσιώτης), Γκόγκιτς, Διαμαντάκος, Σούκιας (61' Γκίνο), Ιωαννίδης (69' Μπάρκερ).