Σάββατο 13 Απριλίου 2013

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0, ομάδα Κ20

Ο Ολυμπιακός για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών Κ-20 της Super League, επικράτησε άνετα με 3-0 του Παναθηναϊκού στο Αθλητικό Κέντρο Ρέντη με σκόρερ τους Λυκογιάννη (2 γκολ) και Ρουγκάλα. Ισόβαθμοι στην κορυφή με τον Ατρόμητο αλλά με ένα ματς λιγότερο οι ερυθρόλευκοι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα ο Λυκογιάννης άνοιξε το σκορ!

Από πάσα του Γκίνο, ο αριστεροπόδαρος μπακ-χαφ των Πειραιωτών μπήκε στην περιοχή και από θέση μέσα αριστερά πλάσαρε στην απέναντι γωνία της εστίας του Παναθηναϊκού.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης όμως ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Ρουγκάλα να βρίσκει δίχτυα στο 49'.
Στο 76' ο Αναγνωστόπουλος είπε ξανά "όχι", αυτή τη φορά σε φαλτσαριστό σουτ του Ιωαννίδη αλλά στο 80' δεν μπόρεσε να αποτρέψει το 3-0 των γηπεδούχων με πλασέ του Λυκογιάννη!

Ολυμπιακός (Στορκ): Χουτεσιώτης, Βούρος (48' Λεάντρο), Ρουγκάλας, Λυκογιάννης, Γκούτσιος, Σιώπης Μ., Σιώπης Δ., Παπασσάβας, Γκίνο (81' Βέργος), Παιδάκης (62΄Δημακάκος), Ιωαννίδης.

Παναθηναϊκός (Σάμιος): Αναγνωστόπουλος, Βόσδου (46' Ρισβάνης), Μαρινάκης, Σκούφος, Μυρθιανός (52' Κουσίδης), Αναστασόπουλος, Δώνης (61' Καστράτι), Σταματάκης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Θαναηλάκης.