Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2010

Πανιώνιος-Ολυμπιακός 0-1

O Ολυμπιακός πέτυχε επιτέλους την νίκη στην Νέα Σμύρνη απέναντι στον Πανιώνιο με το γκολ του Ματ Ντάρμπυσιρ στο 7 λεπτό. Γενικά ήταν ένα ματς που στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να έχε καθαρίσει το ματς αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλο γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την βλακώδη αποβολή του Ντάτολο, ο Ολυμπιακός απλά δεν υπήρχε μέσα στο γήπεδο, όπως και στα προηγούμενα 3-4 παιχνίδια του. Το μόνο που έκανε ήταν να προσπαθεί αν απομακρύνει την μπάλα και όχι να δημιουργήσει ευκαιρίες.
Τέλος πάντων ήρθς επιτέλους η νίκη και ελπίζω να αρχίσουν να διορθώνονται τα πράγματα σιγά σιγά.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (Απόστολος Μάντζιος): Μπεθέρα, Μανιάτης, Μπαρόνι, Λάτκα, Όμο, Σκούφαλης (65' Γουνδουλάκης), Ριέρα, Μπάλαμπαν, Καστελιόνε (78' Κούκετς), Σιόβας (46' Μπουβάλ), Νικολάου

Ολυμπιακός (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Ρ. Μπράβο, Αβ. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Ντουντού (67' Λεντέσμα), Μαρέσκα (52' Λεονάρντο) , Στολτίδης, Ζαϊρί, Ντάτολο, Ντάρμπισιρ (46' Ντιόγκο)