Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2009

Ολυμπιακός-Εργοτέλης 2-1 , πρωτάθλημα Κ21

Πιο εύκολα απ ότι δείχνει το τελικό 2-1 οι Νέοι του Ολυμπιακού επικράτησαν του Εργοτέλη στο Ρέντη και πέτυχαν την έβδομη νίκη τους σε οκτώ αγωνιστικές του πρωταθλήματος Κ-21.
Το σκορ άνοιξε ο Σκούρτης, ο μόνιμος σκόρερ του Ολυμπιακού στο τελευταίο διάστημα, με έξοχο πλασέ στο 14ο λεπτό μετά από ασίστ του Φετφατζίδη. Μάλιστα ο Σκούρτης ήταν αυτός που στο 32ο λεπτό κέρδισε πέναλτι από τον Σαρρή και ο Κατσικογιάννης από τη βούλα έκανε το 2-0.

Οι Κρητικοί μείωσαν με τον Πουλάκη στο 86 μετά από λάθος του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου.

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Αποστολόπουλος, Βαλεριάνος, Πετρόπουλος, Ποτουρίδης, Κατσικογιάννης (59' Σιώπης), Νικλητσιώτης (72' Γκαβασιάδης), Σταμόγιαννος, ΣΚούρτης, Φετφατζίδης (81' Μακαρονάς), Σοϊλέδης (62' Πάνουελ).
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Τζανακάκης, Σαρρής, Κανδηλάκης, Πρωτογεράκης (56' Χαλκιαδάκης), Δωματάς (61' Μπαρτζίδης), Αριστεινίδης, Πουλάκης, Ανωγειανάκης (81' Κοζωρώνης), Τσούτσης (52' Παπαρούνας), Φυτίλλης.