Τρίτη 30 Μαρτίου 2010

Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα 7-0, ομάδα Κ21

Σαρωτικοί ήταν οι Νέοι του Ολυμπιακού που σκόρπισαν τον ΠΑΣ Γιάννινα με 7-0, σε εξ αναβολής αγώνα στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών ΟΠΑΠ.
Τον χορό των γκολ άρχισε μόλις στο 3ο λεπτό ο Βάντερσον. Στο 22’ ο Φετφατζίδης διπλασίασε τα τέρματα των «ερυθρόλευκων», ενώ ο Διαμαντάκος με δύο γκολ μέσα σε διάστημα 2 λεπτών (26’-27’), ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 29’ ήταν η σειρά του Κουρτάνοβιτς να χρισθεί σκόρερ, πετυχαίνοντας το 5-0, ενώ το καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 42’, με τον Φετφατζίδη να πετυχαίνει το 6-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Βάντερσον στο 82’.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο ο τερματοφύλακας Παναγόπουλος (!) αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.