Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2008

Sf- Ατυχος ο Ολυμπιακός στον 2ο αγώνα της ημέρας

Ο Ολυμπιακός με τον πιλότο του τον Κάσπερ Αντερσεν έκανε καταπληκτικό αγώνα μέχρι την στιγμή που προδόθηκε μάλλον από το κιβώτιο ταχυτήτων και τελικά εγκατέλειψε στον 23ο γύρο. Μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν στην 5η θέση και διεκδικούσε με πολύ καλούς όρους την 4η από την Γαλατα Σαράϊ. Κρίμα πραγματικά γιατί ήταν η καλύτερη εμφάνιση της αγωνιστικής ομάδας του Θρύλου , αλλά πάλι είχε μηχανικά προβλήματα όπως στο μεγαλύτερο μέρος του φετινού πρωταθλήματος.
Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να οδηγεί την κούρσα στον 16ο γύρο όπου και μπήκε για το υποχρεωτικό πιτς στοπ, όπως βλέπετε και από τον πίνακα που πήραμε από το επίσημο site της Superleagueformula http://www.superleagueformula.com/ , όπου μπορείτε να παρακολουθείτε ζωντανά όλους τους αγώνες σε πραγματικό χρόνο.